Strona Główna

 Użytkownicy  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj Skrzynka
Poprzedni temat «» Następny temat
Przywitaj się!
Autor Wiadomość
klaudia_ 
Użytkownik


Wiek: 26
Dołączyła: 19 Gru 2011
Posty: 11
Skąd: Luzino
Wysłany: 2014-02-15, 21:21   

Troszkę szkoda, ale jestem jak najbardziej za ;-) Też uważam, że po tych zmianach będzie lepiej.
_________________
Szanuj zieleń, boś nie jeleń.
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 95
Wysłany: 2014-02-15, 22:17   

 
     
Banny 

Wiek: 26
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 95
Skąd: Strzyżów
Wysłany: 2014-02-15, 22:17   

Forum powinno wykorzystać swoje największe atuty, bo puste i stare tematy ,,straszą'' niestety, więc jestem za zmaianami. :-/
_________________
Kacper Z.
Ostatnio zmieniony przez Banny 2014-02-17, 19:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Stachu

Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 35
Wysłany: 2014-02-17, 12:33   

Niechcący ruszyłem mrowisko? ;-)
Również jestem za tym, aby zostały tylko tematy związane z piórami i ptakami. Wydaje mi się, że propozycje Sylwka są jak najbardziej do przyjęcia. W końcu sokolnictwo i myślistwo w jakiś sposób jest związane z ptakami :-P

Z opcji bardziej technicznych proponowałbym maksymalne zmniejszenie ilości grafik na stronie. Nie wiem, jak u was, ale u mnie ładują się strasznie wolno. I nie mówię tu o reklamach, bo zdaję sobie sprawę, że taki jest los forum bezpłatnego. Chodzi mi o obrazki w nagłówku, które i tak często nie załadują się u mnie do końca. Ponad to sugeruję dodanie możliwości edytowania własnego profilu już po zarejestrowaniu się na forum, bo w tej chwili taka możliwość istnieje jedynie w momencie rejestracji użytkownika.
Natomiast jeśli chodzi o proporcję użytkowników zarejestrowanych do udzielających się, to na kilku forach zetknąłem się z czymś takim, jak automatyczne wywalanie użytkowników nieaktywnych. Wygląda to tak, że po zarejestrowaniu się nowy użytkownik ma określony czas na napisanie pierwszego posta (tydzień, dwa, miesiąc) i po tym czasie zostaje automatycznie usunięty z listy użytkowników. Sylwek ma rację. Nie trzeba się logować, żeby zobaczyć nowe wpisy (niektóre fora posiadają takie ograniczenia, ale nie to), więc nie ma potrzeby zajmować miejsce "na pusto". Nie wiem tylko, czy technicznie jest to możliwe do zrealizowania. Opcjonalnie można kasować użytkowników, którzy w ciągu np. pół roku nic nie napiszą, ale to już daleko idące ograniczenie i nie musi znaleźć uznania w waszych oczach. Przy czym rozwiązanie takie zobliguje część użytkowników do okresowego udzielania się na forum, aby nie utracić konta. Z drugiej jednak strony może zniechęcić co niektórych do rejestrowania się.
 
     
Stachu

Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 35
Wysłany: 2014-03-24, 11:41   

Zauważam radykalne cięcia i w związku z tym moje pytanie: gdzie jest "Sokolnictwo"? :cry:
 
     
szczyglak05 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 762
Wysłany: 2014-03-24, 18:54   

Witaj
Sokolnictwo najlepiej będzie powołać w dziale ptaki jako nowy temat lub podforum, fajnie jak byś się tym zajął, masz z nas raczej największe doświadczanie i wiedzę na temat sokolnictwa. W razie czego pisz do mnie na PW i zobaczymy jak to będzie wyglądać ;-)

Takie tematy proszę poruszać od teraz w dziale ,,sprawy organizacyjne"
_________________
http://www.seciki.pl/sety...a-dj-amigo.html :)
 
     
accipiter 

Wiek: 25
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 57
Skąd: spod Giewontu
Wysłany: 2014-06-25, 19:31   

Witam wszystkich serdecznie. Zalogowałem się tu bo ptaki to moja pasja i od jakiegoś roku zbieram także pióra. Jak na razie skromniutko bo mam tylko 34 gatunki. Dużo chodzę po Tatrach bo mieszkam u ich stóp. Mój tata jest tu leśniczym więc mogę bezkarnie dziczyć w terenie. Moim hobby jest też fotografia przyrodnicza. Wstawię może niebawem do odpowiedniego tematu kilka fotek.
 
     
Banny 

Wiek: 26
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 95
Skąd: Strzyżów
Wysłany: 2014-06-25, 19:56   

Witam Cię serdecznie i zapraszam do częstego udzielania się na forum, może pochwalisz się jakie gat. masz :-) jak na rok zbierania to bardzo dobrze ;-) , ja po roku miałem 36, po trzech mam około 70.
_________________
Kacper Z.
 
     
accipiter 

Wiek: 25
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 57
Skąd: spod Giewontu
Wysłany: 2014-06-25, 21:49   

A więc po kolei:
-głuszec, 4 sterówki koguta znalezione przez mojego tatę w Tatrach
-bielik, 3 sterówki i 6 lotek otrzymane przez znajomego z Wigier
-jarząbek, sterówka znaleziona przez mojego tatę
-puszczyk, lotki i skrzydełko otrzymałem w prezęcie od znajomego
-uszatka, kilka piór znalezionych przeze mnie + 3 otrzymane od znajomego
-sokół wędrowny, pióro znalezione przez mojego tatę
-pustułka, znalezione przeze mnie
-jastrząb, sam znalazłem (sterówka)
-krogulec, sam znalazłem + otrzymane
-myszołów, znalezione + otrzymane
-grzywacz, ja
-bocian czarny, otrzymane
-bocian biały, ja
-sierpówka, ja
-maściuch, ja
-śpiewak, ja
-kwiczoł, ja
-kos, ja
-szpak, ja
-zięba, ja
-muchołówka żałobna, ja
-pokrzywnica, rozbita o szybę, ja
-pełzacz leśny, znaleziony martwy, ja
-dzwoniec, rozbity o szyby, ja
-gil, rozbity o szyby, ja
-sosnówka, znaleziona przez kolegę (martwy ptak)
-krzyżodziób świerkowy, rozbity o szyby, ja
-rudzik, rozbity o szyby, ja
-czyż, też szyba, ja
-krzyżówka, otrzymane w prezęcie
-pliszka siwa, zgryz dostarczony przez mojego brata + znalezione samodzielnie
-sójka, ja
-szczygieł, oskub, ja
-kruk, wypierzone pióra, ja
Niebawem dodam fotki bo na razie mam małe problemy z komputerem.
Ostatnio zmieniony przez accipiter 2014-06-27, 21:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
SylweK 
pierzasty wariat


Wiek: 31
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 566
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2014-06-26, 10:53   

Hej accipiter, fajnie ze dołączyłeś, po gat widać że wiesz o co chodzi w zbieraniu :mrgreen:
Na forum mamy taka zabawę dotyczącą raportowania naszych znalezisk co miesiąc w temacie ,,nasze zbiory" fajnie by było jak byś ty również dołączył, bo jak widać po piórach i terenie w którym mieszkasz zapewne będziesz miał się czym pochwalić.
A więc zapraszamy do udzielania się na forum, wyrażaj swoje zdania i przede wszystkim baw się dobrze. 8-)
_________________
only birds
 
     
szczyglak05 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 762
Wysłany: 2014-06-27, 14:58   

Witamy cię na forum.
Kolekcja zacna i godna pozazdroszczeniu ;-) Ale jak zawsze są jakieś ale- na forum mamy kilka zasad, których trzeba się trzymać. Najważniejsze z nich, to odpowiednia klasyfikacja swoich gatunków:
Ile z nich znalazłeś w terenie samodzielnie.
Jakie gatunki otrzymałeś od kogoś w prezencie, wydłubałeś z woliery sokolniczej lub z zoo...
Trzecia kategoria dotyczy gatunków nie stwierdzanych w Polsce (egzotycznych), ale u ciebie takich nie widzę.
Dopuszczalne jest wliczanie sobie do rankingu życiowego gatunków, które znaleźliśmy za granicą, ale ptaki te są wpisane na listę gatunków stwierdzanych w Polsce.


I jeszcze kilka pytań dotyczących rozpoznawania :-P
Nie wiem czy u ciebie w ogóle notowano krzyżodzioby sosnowe, ale trzeba uważać, ponieważ ich pióra są niediagnostyczne i cechy odróżniające je od piór świerkowych są nie znane.
Druga sprawa to jak odróżniłeś pióra pełzaczy ?

Więc jeszcze raz
Witamy cie na forum i życzymy dobrej zabawy i wielu ciekawych znalezisk, i przede wszystkim wytrwałości.
_________________
http://www.seciki.pl/sety...a-dj-amigo.html :)
 
     
accipiter 

Wiek: 25
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 57
Skąd: spod Giewontu
Wysłany: 2014-06-27, 21:26   

A więc do rzeczy. Zaraz edytuję posta z gatunkami i napiszę w jaki sposób pozyskałen pióra. Krzyżodzioba i pełzacza znalazłem jako martwe ptaki więc pióra są na 100% dobrze oznaczone.
 
     
Lupus84 

Wiek: 40
Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 6
Wysłany: 2015-04-10, 11:38   

Hello ;) Mam na imię Piotrek, 31 wiosen
Jestem Instruktorem Turystyki Kwalifikowanej o specjalności Survival i Bushcraft.
Jako tako nie kolekcjonuję piór, ale używam ich do wyrobu strzał itp...
Założyłem tu konto gdyż znalazłem piórko nie znane mi do tej pory. Oczywiście temat już założyłem w odpowiednim dziale.
Pozdrawiam ;)
_________________
https://www.facebook.com/survivallupus
 
     
Stado Imadeł 
SSF

Wiek: 25
Dołączył: 02 Maj 2015
Posty: 1
Skąd: Oleszyce
Wysłany: 2015-06-04, 18:08   

Witam!
Postaram się przedstawić jak najkrócej. Mam na imię Aleksander, piór jako tako nie kolekcjonuje, aczkolwiek nie zostawię żadnego ciekawego jeśli znajdę je na swojej drodze.
Pozdrawiam. Darz bór!
_________________
Polowanie na zło...
 
     
Nuggetsio 

Wiek: 25
Dołączyła: 04 Wrz 2015
Posty: 38
Wysłany: 2015-09-04, 20:44   

Czas na mnie :-P Nazywam się Olga, mam zespół Aspergera, ornitologią interesuję się intensywnie od 10 roku życia, obecnie przekroczyłam lat 17. Zbieram nie tylko pióra, ale i skrzydła, czaszki, nawet nogi i to są dla mnie okazy ciekawsze nieraz od piór (mam nadzieję, że policja jeszcze nie jedzie w internety). Edytuję Wikipedię, czytam o ptakach dla przyjemności, mam dwie nimfy i modrolotkę czerwonoczelną. Bardziej od obserwacji interesuje mnie to, co namacalne - wymiary, wygląd, anatomia, okazy, które mogę zebrać i trzymać w słoiku/pudełku/segregatorze.

Robię też stronę w pewnym darmowym hostingu (nie będę tu robić reklamy na razie).

A co do tych okazów się zalicza?
Najpierw okazy nie tylko będące piórami:
- kopciuszek lub pleszka, samica, kot sąsiadów ją "dostarczył" - skrzydła, nogi, sterówki (11)
- kowalik - skrzydła, noga, głowa (mój 1 okaz!!!). Leżał martwy w centrum miasta.
- zięba, samica - skrzydła, sterówki (11)
- młody szczygieł - skrzydła, nogi, sterówki, czaszka (objedzona przez mrówki, podłożyłam im) - znaleziony rano po bardzo intensywnej nawałnicy, miał wgniecioną czaszkę
- trznadel - nogi, skrzydła, sterówki - wpadł pod samochód
- rudzik - nogi, skrzydła, sterówki - wpadł pod samochód
- bogatka, skrzydło - też wpadła pod samochód
- wróbel domowy - jakiś martwy z Holandii, nawet nie wiem, co mu było, skrzydła
- puszczyk - skrzydła, noga, sterówki - wpadł pod samochód przy obwodnicy
- modraszka - skrzydło i sterówki, leżała martwa na chodniku
- kos - skrzydła, nogi
- myszołów - synsakrum. Znalazłam wystające z ziemi pióra, rozkopałam. Były też kręgi, niestety moje papugi rozniosły to po pokoju, tak jak i pazur. Zostało te synsakrum tylko.
- kaczka krzyżówka, samiec - skrzydło. Umarł przy mroźnej pogodzie w styczniu.

Czaszki: szczygieł (młody), mewa srebrzysta, kos (trochę zniszczona), sroka, czapla siwa.

Do tego mam wypchaną czernicę i lodówkę (prezent, który przeszedł na mnie w drugiej kolejności, bo osoba, która go otrzymała nie miała co z nim zrobić).

Najczęstsza okoliczność to właśnie wypadki. Jedynie czapla siwa, sądząc po czaszcze i lokalizacji - stawy rybne - zarobiła kulkę w łeb od właściciela stawu. Absolutnie nie popieram kłusownictwa, sama szukam wyłącznie martwych ptaków, nie zbieram np. jaj. Miałam okazję trzymać połamanego gołębia (skrzydło się zrosło i odleciał), 4 małe kosy - poszły do azylu - i małego jerzyka, też poszedł do azylu (miał 2 tygodnie).

Z fajniejszych piór to mam prawie kompletny set sterówek pliszki siwej (11). Były rozrzucone przy mało ruchliwej drodze, poza 1 lotką ani śladu ptaka.

Jestem otwarta na wymianę, jak jest czym :-P
 
     
accipiter 

Wiek: 25
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 57
Skąd: spod Giewontu
Wysłany: 2015-09-06, 12:29   

Witamy na forum. Widzę że wiedza spora i mam nadzieję że będziesz się udzielać w dyskusjach, dodawać fotki itd. Pozdrawiam ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Darmowe forum phpBB by Przemo |
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12