Strona Główna

 Użytkownicy  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj Skrzynka
Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze Zbiory
Autor Wiadomość
szczyglak05 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 762
Wysłany: 2016-08-31, 12:44   

Jeszcze napiszę co nie co o rokitniczce, generalnie jako gatunki piórowo podobne brałem pod uwagę jeszcze trzcinniczka i łozówkę, ale od tych odwiódł mnie zasięg emarginacji, występuje na tych samych lotkach, ale u rakiety na zewnętrznej chorągiewce p8 schodzi on niżej, a zatoka emarginacji p9 jest płytsza. Poza tym pióra są bardziej brązowe i mają wyraźnie brązowo-białawe obrzeżenie na IIIrz i pokrywach skrzydłowych (coś jak cierniówka), u łozniczków jest to bardziej oliwkowo-zielony kolor.
Wybrane pióra z oskubu na fotce (liczę, że ktoś jeszcze się o niej wypowie, ktoś kto ma w zbiorach więcej Acrocephalus'ów ;-) )
_________________
http://www.seciki.pl/sety...a-dj-amigo.html :)
 
     
REKLAMA 
pierzasty wariat

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 566
Wysłany: 2016-10-02, 20:25   

 
     
SylweK 
pierzasty wariat


Wiek: 31
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 566
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2016-10-02, 20:25   

Hejka, krótki raport z dwóch ostatnich miesięcy.
W sierpniu pozaglądałem w kilka miejsc których dawno nie odwiedzałem, rewelacji nie było z ciekawszych oskub wilgi i 2 oskuby kuropatwy. Z innych znalezisk wynalazłem 2 oskuby szpaka, zgryz bociana białego oraz bażanta. Wypad nad siemianówke dał tylko kompletny zgryz cyraneczki. Z wypierzy w końcu ruszyły drapole, kilka okryw krogulca i jakies lotne z myszaka.
We wrzesniu przeglądałem głownie różnego rodzaju zadrzewienia i małe młodniki. Był też wypad nad stawy do Pokaniewa oraz nad siemianówkę.
Wpadały głównie pospoliciaki, krzyżówka, kos x2, szpak x2 , d.duzy, wróbel, szczygieł, z fajniejszych oskub gawrona a później to już siemianówka :D a tam 2 zgryzy łyski, zgryz perkozka, cyraneczki oraz bataliona. Pod liniami leżał martwy wodnik.
Wypierzy było sporo głównie z ptactwa wodnego, masa piór czajki, czapla siwa, czapla biała, z drapoli myszak uszatka, puszczyk, i bielik
do życiówki +2 (batalion, perkozek)
Roczny: 67 :roll:



_________________
only birds
 
     
Nuggetsio 

Wiek: 25
Dołączyła: 04 Wrz 2015
Posty: 38
Wysłany: 2016-10-24, 19:02   

Polecasz chodzić wzdłuż linii jako metoda na szukanie trupków? Pytam serio.
 
     
SylweK 
pierzasty wariat


Wiek: 31
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 566
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2016-10-24, 23:41   

Osobiście częściej szukam trupków przy drogach niż pod liniami, ale zawsze warto przejść się również pod linie
_________________
only birds
 
     
SylweK 
pierzasty wariat


Wiek: 31
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 566
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2016-12-01, 20:08   

Krótka notka z października oraz listopada.
Pażdziernik był zapewne ostatnim miesiącem w którym mogłem jeszzce liczyc na jakieś konkretne znaleziska, warunki pogodowe sprawiły że ptaki spierdzieliły szybciej niz myślałem.
Pierza szukałem głównie w sprawdzonych miejscach, młodniki i kilka wypadów na łaki gdzie było sporo wody. Własnie na podmokłych łąkach pod liniami znalazłem świergotka łąkowego (nowy gat. do mojej kolekcji)a na rozlewiskach kilka barkówek żurawia. Jeśli chodzi o oskuby to wpadały same grube pospoliciaki :) (kwiczoł, śpiewak, maściuch, szpak, szczygieł, trznadel, zięba)
Listopad jest jak do tej pory jedynym miesiącem w którym nigdy nie znalazłem nowego gat. odkąd zbieram pióra. W tym roku również okrągłe zero, z wartych wymienienia 2 oskuby sroki co ciekawe bardzo blisko siebie, oraz stary oskub uszatki (wygrzebałem ledwo kilka lotek oraz sterówke)
Pod koniec miesiąca korzystając z ładnej pogody wyskoczyłem (juz na pewno po raz ostatni w tym roku) nad siemianówkę. Miałem spore obawy czy cos tam jeszcze wynajdę, ale nie było tak źle i dopóki nie ma śniegu i dużego mrozu można śmiało odwiedzać te niezwykłe miejsce. Ale do rzeczy, ze zgryzów wpadły 3 łyski, sporo łabędzi (głównie w gęstej trzcinie na brzegu zbiornika) oraz 2 cyraneczki, bąk i krzyżówka.
W sumie to by było na tyle, do końca roku juz raczej nic nowego nie wynajdę więc w ostatnim raporcie skupie sie zapewne na podsumowaniu tego co znalazłem w ciągu roku.

_________________
only birds
 
     
piórmaniako

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 13
Wysłany: 2016-12-10, 19:56   

Przymierzałem się do tego raportu już długi czas ale w końcu
Niestety nie mogę znaleźć notek kiedy znalazłem więc tylko napisze co wiesz tak
Jastrząb pustułka i wędrowny
Bażant zwykły,srebrzysty i złocisty
Sikorka bogatka
Dzwoniec
Sójka
Kaczka krzyżówka i mandarynka
Mewa śmieszka
Dzięcioł durzy średni i zielony
Myszak
Paw indyjski
Wróbel
Bocian biały
Kos
Teraz trochę bardziej egzotycznych :lol:
Aleksandreta obrożna
Amazonka niebieskoczelna
Rozella białolica i królewska
Papużka falista
I najlepsze z tego wszystkiego :mrgreen: drop :mrgreen:
I to by było na tyle to jest roczny raport nie miałem w tym roku za durzo czasu ale trochę nazbierałem
Szkoda tylko że zgubiłem notki :-( no ale nic nie zrobie
 
     
szczyglak05 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 762
Wysłany: 2017-03-28, 16:52   

Ciekawsze znaleziska z ostatnich dni, wyjazd do Rezerwatu beka zaowocował starym ogryzkiem bielaczka, zestaw p-lotkek z jednego skrzydła i odgryzione końcówki kilku drugorzędówek. W zaroślach na plaży skubana była bernikla białolica (tylko to co na focie), nowy gatunek dla mnie, poza tym szczątki trzech łabędzi.
Dodatkowo fotka pierzonych piór bielików spod gniazda, wszystkie zeszłoroczne.

Berka

Bielik
_________________
http://www.seciki.pl/sety...a-dj-amigo.html :)
 
     
Raven

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 117
Wysłany: 2017-03-29, 14:41   

szczyglak05, Pierwszy tegoroczny raport, nareszcie coś poczytać można ;-) . Gratki berki, a tym bielikiem to byś się podzielił, bo coś mi się wydaję, że masz nadmiary :lol:
 
     
SylweK 
pierzasty wariat


Wiek: 31
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 566
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2017-04-02, 22:02   

Krótkie podsumowanie marca na razie w liczbach 42 oskuby 18 gat.
Pior szukałem przede wszystkim w młodnikach na obrzeżach miast/wsi jak i również w pobliżu terenów otwartych
Z ciekawszych gat wpadł ogryzek jastrzębia, oskub sosnówki(nowy gat) oskub raniuszka, grubodzioba, 2 oskuby srokosza, oskub potrzosa oraz kolejny nowy gat
oskub pełzacza leśnego.
Poza tym było wiele pospoliciaków trznadle, szczygły, zięby, makolągwy, dzwońce itp
Na razie tyle :)
Roczny: 29
Zyciówka: +2 (sosnówka, pełzacz leśny)


drugi srokosz


_________________
only birds
 
     
Raven

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 117
Wysłany: 2017-04-03, 16:49   

SylweK, A skąd wiadomo, że leśny, a nie ogrodowy?
 
     
szczyglak05 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 762
Wysłany: 2017-04-03, 20:45   

Raven, Cofnij się o kilka stronek w tym temacie, w jednym z raportów dodawałem fotki porównawcze ;-) .
_________________
http://www.seciki.pl/sety...a-dj-amigo.html :)
 
     
szczyglak05 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 762
Wysłany: 2017-04-17, 20:46   

Czas na krótkie podsumowanie ostatniej działalności w terenie, było dość ciekawie. Jezioro Lewarowe- kaczuchy już się zleciały, ale póki co tylko dwa ogryzki oraz oskub łyski, oskub dzięcioła zielonego oraz zeszłoroczny ogryziony ogon stawara. Jezioro Orle- tam podobna sytuacja na wodzie, ale piórowo słabiej, oskub dużej mewy, kwiczoła, ogryzek kormorana i krzyżówki. Skracając sobie drogę przez podmokłą łąkę przypadkiem trafiłem na oskub bekasika (trzeci w kolekcji :-P ) świeży oraz w miarę kompletny (niektóre pióra leżały niestety w wodzie). Rewir krogulca w okolicach jeziora (chyba jedyny, w którym nie prowadzą prac leśnych) czynny, ptaki budują gniazdo, a szybka kontrola pozwoliła na oznaczenie kilku oskubów skubanych na przewróconej sośnie: czyż, zięba, modraszka, śpiewak, regulus.sp (ogon). Pokręciłem się także w Luzińskich lasach, sporo oskubów wróblaków, głównie zięby, ale wpadł też droździk, jakiś nieoznaczony wróblak ( ;-) ) oraz papuga :mrgreen: póki co nieoznaczona, to już drugi oskub papugi znaleziony przeze mnie w terenie ;-) . Sporo piórowych znalezisk popełniłem także dzisiejszym wypadem na Półwysep Helski, z ciekawszych w lasach, ogryzek myszaka, lodówki, uhli, ogorzałkoczernicy, krzyżówki oraz oskuby śmieszki, kukułki (zleżały z jesieni :roll: ) 2x Larus sp. gągoł (s-lotki), 3x śpiewaka, 2x kosa, zięby, 2xbogatki. Na koniec wypadu przeszedłem się około kilometra wzdłuż plaży od strony zatoki, a tam liczne szczątki ogorzałkoczernic, zebrałem sobie skrzydła pięciu różnych osobników, oraz całe skrzydło głowienki (moja pierwsza). Poza tym w rewirze jastrzębia (poza wycinką) wew. p-lotka samicy.
I to chyba tyle...

stawar

łyska

bekasik

_________________
http://www.seciki.pl/sety...a-dj-amigo.html :)
 
     
szczyglak05 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 762
Wysłany: 2017-04-17, 21:02   

lodówka

uhla

kukułka

Aythya

_________________
http://www.seciki.pl/sety...a-dj-amigo.html :)
 
     
SylweK 
pierzasty wariat


Wiek: 31
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 566
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2017-05-03, 21:14   

Krótki raport z kwietnia, wypady w teren mocno ograniczone z powodu ciągłych opadów deszczu, więc i znalezisk nie było za dużo.
Jadąc nad siemianówkę czy tez z niej wracając zawsze przejeżdżam przez Puszczę Białowieska i własnie w puszczy na asfaltowej drodze znalazłem dzięcioła średniego (new gat.) jedyny trupek w kwietniu.
Jeśli chodzi o oskuby bywało różnie, troche pospoliciaków ale tez i trochę
ciekawszych gat. z ciekawszych gat. pełzacz leśny x2, kuropatwa, gil, potrzeszcz, cyraneczka i coś w stylu ogorzałka-czernica.
Poz tym sporo pospoliciaków których wymieniać nie będę (głównie drobnicy)
Roczny: 40
Życiówka: +1(dzięcioł średni) plus ten ogryzek kaczuchy :roll:



_________________
only birds
 
     
herbata 

Wiek: 26
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 236
Skąd: żory
Wysłany: 2017-07-30, 15:21   

Witam wszystkich.
Raport z czerwca i lipca jest następujący :
W czerwcu za dużo się nie działo jedynie w mieście pustułki coś gubiły i nad stawem nie opodal mojej szkoły bielik zgubił dwie okrywy i zgryziona czapla biała ( u mnie nowy gat ) 28 lipca przyjechałem do mojego azylu czyli Lipnicy Wielkiej a tu już po dwóch dniach wpadła mi oskubana SÓWECZKA ( u mnie nowy gat ).
W lipcu na samym początku znalazłem nowy rewir jastrzębia i dwóch krogulców, u jastrzębia nic ciekawego same gołębie i masa wypierzy a krogulce jedynie z ciekawszych to czubatka i skowronek. Pod starym gniazdem gentilisa również same gołębie i masa zrzuconych piór.
Bocian czarny zostawił mi w tym roku tylko jedną małą okrywę :/ Po jakimś czasie znalazłem zeszłoroczne gniazdo trzmielojada gdzie była stara lotka i nawet dobrze zachowane truchło juvka.
W dolinach gdzie płyną małe potoczki jak co roku pierzył się jarząbek, pod większymi drzewami gubiły kruki, myszaki, puszczyki i dzięcioły czarne. Na Bukowcu gdzie siedzi ural znalazłem jedną jego P-lotkę i trochę okryw.
Dziękuję za uwagę i zachęcam do raportu :)
Pozdrawiam Mateusz.

nowe gniazdo :

stare gniazdo :

sowy:

tutaj porównanie sóweczki z pójdźką :

miasto :

różne :
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Darmowe forum phpBB by Przemo |
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12