Strona Główna

 Użytkownicy  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj Skrzynka
Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze Zbiory
Autor Wiadomość
herbata 

Wiek: 26
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 236
Skąd: żory
Wysłany: 2012-07-09, 20:09   

to ja coś powiem o swych ubogich zbiorach :D
w czerwcu nic ciekawego jedynie z ciekawszych to p lotka czapli siwej i boćka.
w lipcu pojechałem z mamom nad jezioro nyskie, a tam zabite 2 śmieszki i wypierzone lotki krzyżówki i jakiś rybitw. Na koniec pojechaliśmy do Kłodzka a tam rarytasik koło kościoła lotka i sterówka jerzyka, a co najlepsze 2 P lotki pustułki, 1 S i T1...
Myszaki mocno się pierzyły, dziś koło jednego drzewa koło wielkiego pola znalazłem pięknom lotkę, S lotkę i T1. A uszatka tylko sterówkę i 3 lotki, jedną dałem Sylwkowi. A z mniej ciekawych to zabita sroka, wróbel, dzięcioł duży, sroka, kawka.
nowe gat: jerzyk, pustułka, śmieszka, kormoran w ZS.
faty :D



śmieszki:

sroka.

a tu kokoszka, jerzyk o barkówka krętogłowa, dzięki Bartek !
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 28
Wysłany: 2012-07-30, 14:28   

 
     
bartekmika 

Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 28
Wysłany: 2012-07-30, 14:28   

To mój ostatni raport na forum. kończę z tym z powodu braku czasu .
Miesiace mijały a piór przybywało ale nie za dużo.

Razem z Mateuszem przeszukaliśmy całe pobliskie wsie ,wzdłuż i wszerz . Najczęściej chodziliśmy do rewirku myszaków .

Oskuby i zgryzy :

-Uszatka
-Spiewak

zdechlaki:

-krętogłów
-krogulec
-dzięcioł czarny
-wróbel
-szpak
-bocian biały (podlot bez rozwiniętych piór)
-sójka
-dzięcioł
-kapturka


Nasza była nauczycielka przywiozła nam z nad M.Bałtyckiego pióra różnych mew


myszaki








morskie




krogulec





dla porównania sterówka puszczyka


_________________
Zbieram wszystko co ma dutkę i stosinę !
 
 
     
SylweK 
pierzasty wariat


Wiek: 31
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 566
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2012-07-31, 21:59   

No dobra to czas na mnie, zbieranie piór w lipcu praktycznie sobie odpuściłem ale nie żałuje :-) pomimo tego cos tam udało sie wynaleść
Znów dominowały martwe ptaki do lasów praktycznie nawet nie zagladalem tylko kilka razy przypadkiem
z martwych ptaków:
- jaskółka oknówka 04.07
- Bogatka 06.07
- Kopciuszek/Pleszka (jeszce nie oznaczone) 19.07
- Dzięcioł duzy 20.07

Z wypierzonych piór (znalezione podczas obserwacji ptaków)
- Bocian biały - 2lotki, alula, okrywa (nie brałem)
- Puszczyk - lotka
- Myszołów - 2 okrywy
- Sójka - lotki sterówki

A z oskubów tylko jedne znalezisko
- oskub jaskółki dymówki 16.07

Byc może w sierpniu będzie więcej czasu na teren
+ 2 fotki bo tylko tyle udało mi się zrobić

_________________
only birds
 
     
szczyglak05 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 762
Wysłany: 2012-07-31, 22:08   

No to koniec lipca nadszedł :roll:
To znaczy, że trzeba raportować ;-) Znaleziska dla mnie dość ciekawe, ale było ich niewiele :-?
Głównie szwendałem się po rewirach tylko trzy razy byłem luźno w lesie i również trzy razy nad morzem . Luźne spacery dały mi oskub mazurka, skowronka, śpiewaka, kosa, uszatki juv, modraszki,
Jastrzębie (niebieski) nic nie zrzuciły, ale za to oskubały dzięcioła średniego? siniaka , wiewiórkę :mrgreen: i inne pospoliciaki . Jastrzębie (zielone) lekko sypnęły s-lotką i p-lotką samicy oraz wewnętrzną p-lotką samca . Oskubały sierpówkę , juv kawkę, sójkę, i jakieś dzięcioły . U krogulców byłem po jeden raz na rewir i to pod koniec miecha, w Strzebielińskim rewirze doszedł tylko oskub kawki (stary) Szczerze to w tym rewirku nigdy nie znalazłem ani jednego wypierzonego pióra krogulca ani nigdy nie widziałem ptaków , lęgu też tam nie miały . Więc, że to krogulec podejrzewam tylko po rodzaju ofiar . Drugi rewir ma się troszkę lepiej ptaki wyprowadziły lęg i coś tam skubią : wróble , lerkę zięby (z czego jedna z lekkim wybieleniem na sterówkach [foto] ) kosa, sylvia.sp , jaskółki, bogatki, mysz :mrgreen: , głównie to stare oskuby . Kanie sporo zrzuciły w większości mały syf :mrgreen: , ale spadły też nieco większe pierze. Ofiary to same sroki , parę sójek i jakieś drozdy . Z luźnych pierzeń ogólnie słabo :-/ Troszkę myszaków i jeden kruk, widoczna sterówka myszołowa na focie (ta krótsza obok dwóch s-lotek, które prawdopodobnie należą do tego samego ptaka ) nie jest wcale urwana już wyrosła taka karłowata . Morskie wyprawy dały sporo, pierwsza mojego pierwszego gągoła oczywiście wypierzone, jakieś perkozy dwuczube gęgawa (sterówki) lodówka sterówka samca , kormorany , lotki czapli siwej i inne . Wyspa Sobieszewska sterówkę popielatej , s-lotka nur czarnoszyi. Ptasi raj dwa skrzydła mewy pospolitej (nie brane, bo w złym stanie :-( ) dwa zgryzy niemego, martwa juv śmieszkę bez łba, skrzydło uhli i reszta to pospoliciaki . Kolejna wyprawa nad Bałtyk dała z ciekawszych dwa pióra mewy małej juv i ad, wewnętrzna p-lotka jakiegoś sołtysa i inne :mrgreen:
No to koniec :-D zapraszam do oglądanie zdjęć ;-)

myszak i dzięcioł średni ?

wiewiórka

śpiewak

skowronek

uszatka

śmieszka i uhla

niemy

kawka

mysz i zięba

zięba

morskie



kanie


myszaki i kruk

jastrzębie i inne

zięba
_________________
http://www.seciki.pl/sety...a-dj-amigo.html :)
 
     
SylweK 
pierzasty wariat


Wiek: 31
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 566
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2012-08-31, 17:19   

No to czas na raport sierpniowy
Sprawdzanie terenów zaczynałem dopiero po 17 sierpnia, więc znalezisk duzo nie było.
A więc
Na poczatek znalazłem martwego Krętogłowa 03.08 pózniej chodzenie w teren nie było mozliwe, po pewnym czasie dostałem od dziewczyny martwą jaskółke dymówke 16.08
19 sierpnia korzystając z tego że miałem samochód wybralem sie razem z dziewczyną w teren troche dalej niż zwykle ale ze znalezisk marnie tylko wypierzone 2 lotki Grzywacza i okrywa Uszatki.
W między czasie znajdywalem wypierzone pióra Myszaka (18.08)
20 sierpnia wybrałem sie na zwykły spacer razem z dziewczyna i na polanie udało się znaleśc hit miesiąca a mianowicie OSKUB WILGI, po tym znalezisku juz nic ciekawego niestety nie wpadło 24.08 wypierzone pióra Myszaka a 25.08 oskub mazurka z jedna okrywa krogulca.
Czekamy na innych no i oczywiście na pierwsze wrześniowe znajdki :mrgreen:
Troche fotek:




_________________
only birds
 
     
szczyglak05 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 762
Wysłany: 2012-09-03, 16:45   

Już koniec ! :roll: No to czas na mnie, czasu miałem mało ponieważ pracowałem,ale to nie znaczy, że nic nie znalazłem .
No pierwsze znajdki wpadły 02 a była to lotka uszatki, trochę zniszczona na drodze w bukowym lesie.
04 wpadły następne: oskuby dzięcioła dużego, szpaka .
Ostatnie miesiące nie obfitowały w myszaki teraz to się zmieniło znalazłem pięć sterówek sześć p-lotek i cztery s-loyki. Jedna z p-lotek była zniszczona i chyba dostała wycisk od jakież maszyny obkaszającej łąki, kilka s-lotek i pokryw. Wypierzone pióra kani s-lotki i średnia sterówka w rewirze a reszta na łąkach.
Pogryziona przez jakieś gryzonie s-lotka jastrzębia i cztery pióra krogulca (jedna w rewirze nie ma jej na focie) Na bagnach w Kębłowie parę pokryw i lotka żurka wypierzona p-lotka i sterówka kruka.
Oskuby znajdywane w lasach i między łąkowych zadrzewiach 3 oskuby skowronka ad i 2 juv, oskub juv dymówki, 2 os rudzika oskub, kosa, sójki . Krótki wyjazd nad jezioro Lubowidze dal oskub śpiewaka i mnustwo wypierzonych piór perkoza dwuczubego i kilka innych. W Kębłowie jeszcze trafiłem dwa oskuby modraszki samca i samiczki, na drogach pięć dymówek, gąsiorek (samiec) i rudzik juv.
Pod liniami wysokiego napięcia skrzydło kormorana na drugi dzień jego sterówki ( cały przegląd upierzenia w końcu :-D ) jasny myszak (niebawem na atlasie) grzywacz pióra zniszczone i rozrzucone przez lisy, sojka . Dwa zgryzy kopciuszek, kowalik częściowo wyskubany przez krogulca, bogatka. Znalazłem w małym świerkowym lasku chyba nową skubalnię, a w niej dwa kosy cztery szpaki, śpiewak dwa mazurki i inne.
Jaskółki gąsiorek i rudzik juv

Myszaki



Krogulce

Zuraw i kruki

Uszatka

Kanie

Modraszka lewa samiec prawa samica

Dwa kopciuszki i raniuszek

I TERENOWE
Dzięcioł D

Oskub myszki zrobiony przez krogulca

Rudzik

Bogatka

Wypierzone 1

Wypierzone 2

Modraszka

sójka
_________________
http://www.seciki.pl/sety...a-dj-amigo.html :)
 
     
herbata 

Wiek: 26
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 236
Skąd: żory
Wysłany: 2012-09-06, 16:45   

to czas na mnie...
raport z całych wakacji i z pierwszych dzniach września .
w wakacje pierzyły się tylko myszaki i jastrzębia coś tam zgubiły :roll:
Pod koniec wakacji znalazłem sterówkę stawara i lotkę pójdźki. :mrgreen:
I szkoła na pierwszym wf znalazłem P lotkę pójdźki. wybrałem się w teren i sterówkę PUSTUŁKI, myszaka, czapli ( i dwie lotki ), kilka piór uszatki. Po przyjeździe mama powiedziała mi o jakim zabitym ptaku koło okna, okazało się żę to dzięcioł duży.
no i fotki :





pustułka i juv makolągwa


 
     
szczyglak05 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 762
Wysłany: 2012-09-06, 17:12   

Mati super znajdki oki
Zapomniałeś dodać o sterówce i lotce boćka na focie ;-)
_________________
http://www.seciki.pl/sety...a-dj-amigo.html :)
 
     
herbata 

Wiek: 26
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 236
Skąd: żory
Wysłany: 2012-09-06, 17:50   

a to tak z pod gniazda :D
Niestety nie znalazłem kani rudej D:
 
     
SylweK 
pierzasty wariat


Wiek: 31
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 566
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2012-09-29, 21:06   

Dobra to ja jako pierwszy, koniec miecha ... we wrześniu poszło całkiem dobrze jeśli chodzi o pióra tylko szkoda ze tak mało oskubów ( 1 oskub) a tak to wszystko wypierze ehhh
Juz pierwszego dnia września wybrałem się w teren i ze znalezisk
oskub Dzwońca na snopie siana co ciekawe a dalej to wypierzona okrywa Myszaka, lotka i ster. Sroki i kilka okryw najpewniej Kuropatwy
3.09 krótki spacer po pierzastej polanie dał wypierzona lotke Kuropatwy
4.09 wizyta w lesie i oczywiście okrywa Myszaka lotka i sterówka Krogulca oraz pojedyncza ster. Pliszki siwej
8.09 znalazłem całkiem przypadkowo na podwórku jednej z wsi kompletne skrzydło Mazurka. Nastepnie w teren wybrałem sie 11.09 do rewiru Krogulca miejsce na pióra bardzo dobre i sporo znalezisk a mianowicie okrywy Uszatki okrywa Myszaka (standard) kilka piór Krogulca zgryz Sroki pod gniazdem i lotka Srokosza
17.09 postanowiłem wybrać się na łaki i w kilka nowych miejsc niestety pusto jedyne co znalazłem to okrywy Myszaka oraz w drodze powrotnej martwego Trznadla przy szosie.
21.09 wyprawa w celu poszukiwań zdechlaków przy szosie zaowocowała lotka Uszatki sterówka Siniaka i 2 lotkami Myszaka. No i ostatni dzień w terenie we wrześniu to 26.09 przejechałem się rowerem przy szosie ze znalezisk godnych uwagi martwy Puszczyk placek dzięcioła ale zabrałem tylko wszystkie 5 ster.
I to by było na tyle ufff :mrgreen: oby październik przyniósł zdecydowanie więcej oskubów
KILKA FOTEK ;-)



_________________
only birds
 
     
szczyglak05 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 762
Wysłany: 2012-10-04, 17:34   

Po lekkim spóźnieniu z różnych powodów :-P zaczynam .
To coś o wrześniu, ogólnie słabo ilościowo nieco lepiej jakościowo. W pierwsze dni września poszedłem do długo niekontrolowanej skubalni krogulca, a tam stary oskub ubogiej/czarnogłówki . Spacer po sosnowym młodniku dal stary oskub dzięcioła zielonego (mój pierwszy) udało się uratować 3 p-lotki 1 s-lotkę i kilka pokryw. Nieco później w tym samym lasku udało się wydeptać p-lotkę i dwie s-lotki uszatki,, co ciekawe ptak słyszany tam dzień wcześniej . Inne wypierzone pióra na focie niżej, widoczne s-lotki jastrzębia oraz s-lotka kani z rewiru. W Kębłowie znalazłem fajną bagnistą miejscówkę gdzie często widywałem parę żurawi, gubiły pióra choć niewiele 4 s-lotki 2 sterówki p-lotkę i parę barkówek i jedną ozdóbkę.Luźne oskuby to rudzik i dzięcioł duży, był też wyjazd nad Bałtyk a tam standardowo lotki dużych mew. Z branych dwie s-lotki i sterówka jakiejś rybitwy, dwie p-lotki i s-lotka mewy siodłatej, p i s-lotkę mewy małej i kilka kormoranów. Fotka Bałtycka niebawem ;-)

I kilka fotek mało bo niewiele tego było ;-)

Grus grus/Milvus milvus/Buteo buteo

Dzięcioły
_________________
http://www.seciki.pl/sety...a-dj-amigo.html :)
 
     
juzek55

Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 2
Wysłany: 2012-11-21, 14:25   Oskub

Szczyglak prosił mnie abym wstawił to zdjecie bo nie mial przy sobie dobrego aparatu,
Wiec wstawiam ;D Hej to ja Dawid, dodam że dzwoniec

Ostatnio zmieniony przez szczyglak05 2012-11-21, 15:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
szczyglak05 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 762
Wysłany: 2012-12-06, 16:45   

Witam i przepraszam za spóźnienie :mrgreen:
Przez ostatnie dwa miechy praktycznie nie bywałem w terenie. Może raz czy dwa więc niema co za wiele się rozpisywać ;
Krótko o jesieni-krogulec obrał 2 wróble, skowronka(stary), czyża(bladego samca) , dzwońca (samca) . Wyprawy do lasu pokrywa bielika, kilka piór uszatki, trzeciorzędówka jastrzębia, s-lotka myszaka, oskub śpiewak2, kos, bogatka, grzywacz, dzięcioł.sp,

dzwoniec i czyż






inne
_________________
http://www.seciki.pl/sety...a-dj-amigo.html :)
 
     
SylweK 
pierzasty wariat


Wiek: 31
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 566
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2013-01-07, 18:01   

Krótki raporcik z grudnia, przy dwukrotnym wyjsciu w teren tylko raz udało się znaleść oskub, a tak to same trupki znajdywane przypadkowo, ale za to gat. pierwsza klasa dla mnie :mrgreen:
Martwy Myszak 01.12 tak na rozpoczęcie miesiąca później szło z górki ;-)
Hit grudnia trupek Jemiołuszki 16.01 trafiony w mieście całkowicie przypadkowo gdy szedłem z kolegą coś wypić :mrgreen:
nie wiele później bo 18.01 wychodząc z domu trupek Bogatki
I te drugie wyjściew teren gdzie idąc po śladach zajączka :-D trafiłem oskub Dzwońca
No i na zakończenie miecha 22.01 kolejny hit dla mnie a mianowicie baaaardzo długo oczekiwany trupek Czyża.
Kilka fot:



I porównanie Dzwońca z Czyżem (na prośbę Dawida)


_________________
only birds
 
     
szczyglak05 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 762
Wysłany: 2013-01-30, 10:57   

Ostatnio zastój w pierzastych tematach, zima to dla mnie czas przerwy w wyprawach na pióra. Ale to nie oznacza, że nie pojawiałem się w lasach, nie znalazłem wiele ale lepsze to niż nic ;-)
Oczywiście jak co roku o tej porze liczne oskuby to kwiczoł, do marca najliczniejszy dla mnie ptak. Najwięcej znalazłem w skubalniach krogulca, w luźnych kompleksach pojawiałem się dwa razy, i to co znalazłem przez ostatni czas:
Kwiczoły znajdywałem tylko w skubalniach, po dwa oskuby na rewir, razem 4 ptaki ;-)
W małym sosnowym lasku, w którym poprzedniego sezonu znalazłem oskuby wróbli, dzwońca oraz pierwszej (i na razie jedynej) świstunki leśnej. Krogulec tym razem oskubał tam dwa wróble i bogatkę.
Reszta:
Wróbel
Śpiewak- (stary oskub)
Bogatka
Modraszka- 2 oskuby
Szpak (świeży, ale bardzo niekompletny)
Dendroscops.sp-(oskub 5 zew p-lotek)
Dzięcioł duży (skubalnia świeży)
Sierpówka- 2 oskuby
Sroka- zgryz
czarnogłówka/uboga (kompletny i dość świeży oskub)
Poza tym w rewirze stara przeoczona s-lotka krogulca.
Foty
Kwiczoły

Duży

Czarnogłówka/uboga
P-lotki

S-lotki

Sterówki
_________________
http://www.seciki.pl/sety...a-dj-amigo.html :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Darmowe forum phpBB by Przemo |
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13