Strona Główna

 Użytkownicy  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj Skrzynka
Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze Zbiory
Autor Wiadomość
Raven

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 117
Wysłany: 2016-04-09, 18:31   

Ja preparuję całe skrzydła, ogon i czaszkę, oraz biorę kilka okryw z brzuszka i grzbietu.
 
     
REKLAMA 

Dołączyła: 04 Wrz 2015
Posty: 38
Wysłany: 2016-04-09, 18:52   

 
     
Nuggetsio 

Wiek: 25
Dołączyła: 04 Wrz 2015
Posty: 38
Wysłany: 2016-04-09, 18:52   

Ja łepek dałam na ogród, razem z czaszką puszczyka się rozłoży. Mrówki się schowały bo zimno, trzeba będzie kupić larwy :-(

Tak jak Raven, biorę też skrzydła i ogon, czasem łapkę. Niby to nielegalne, ale jak wyrwać pióra ze skrzydła, by nie zniszczyć? :P
 
     
szczyglak05 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 762
Wysłany: 2016-04-09, 21:26   

Nuggetsio napisał/a:
Niby to nielegalne, ale jak wyrwać pióra ze skrzydła, by nie zniszczyć? :P


Nielegalne jak posiadanie samych piór, a wyrywanie bez zniszczenia- wystarczy trochę wprawy ;-) ,
_________________
http://www.seciki.pl/sety...a-dj-amigo.html :)
 
     
Nuggetsio 

Wiek: 25
Dołączyła: 04 Wrz 2015
Posty: 38
Wysłany: 2016-04-10, 14:38   

5 lat temu łaskawie zalegalizowali pióra ;) http://isap.sejm.gov.pl/D...=WDU20112371419 choć z drugiej strony "uznany za uchylony", więc jakby nie wprowadzili...
 
     
SylweK 
pierzasty wariat


Wiek: 31
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 566
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2016-04-30, 20:12   

Krótka notka z kwietnia tak przed majówką ;-)
Ciekawy miesiąc, sporo oskubów, trochę trupków, tylko czasu mało żeby cała okolice dokładnie ogarnąć
Początkiem miesiąca wypad nad siemianówkę, wody cała masa więc o wejściu na wyspy nie było mowy,
dokładny przegląd torów a tam tradycyjnie same zgryzy :) z krzyżówki, świstuna (chyba najciekawsze znalezisko z tego wypadu, co prawda była cała masa okryw + 1 sterówka, co go mogło załatwić puchacz, bielik???) jakiegoś łabądka, pod liniami rozwalona i nadjedzona dośc mocno sroka, poza tym szpak i kupka zgryzionych barkówek żurawia.
Odwiedziłem nowy młodnik na swoim terenie i przy okazji wynalazłem oskuby z trznadla, dzięcioła dużego, kwiczoła, dzwońca i potrzosa (nowy gat)
W kolejnych dniach kilka wizyt w stałych miejscówach ale tam bez rewelacji, kilka pospolitych gat warty wymienienia chyba jedynie oskub grubodzioba. :roll:
Przy drogach wynalazłem martwego puszczyka, kuropatwę, 2 wróble, śpiewaka oraz sikorkę czubatkę (kolejna nowość)
Podsumowując ilościowo i jakościowo jak na mnie nie było źle (bardziej już się raczej nie wybije) kilka ciekawych gat oraz 2 nowości sprawiły że nie ma co narzekac tylko trzeba się cieszyć z tego co było, zawsze mogło byc gorzej :->
Roczny: 32 gat
Zyciówka: +2 (potrzos, czubatka)




_________________
only birds
 
     
szczyglak05 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 762
Wysłany: 2016-05-06, 12:25   

Ostatnie miesiące nie były ciekawe, wpadło sporo wróblaczyzny- zdominował jer, którego jakoś nie mogę sobie odpuścić ;-) (spokojnie ponad 10 oskubów), poza kilkoma sosnówkami w końcu wydeptałem kompletną czubatkę, trochę szkoda mi droździków, ponieważ z sześciu oskubów żaden nie był na tyle kompletny żebym go zebrał. Zabolało też wcześniejsze przeoczenie ogryzku kani rudej, niestety pióra już się rozpadały i nie nadawały się do wzięcia :-? Później zaczęło się robić bardziej wiosennie, wpadł pierwszy skowronek, potrzeszcz (prawie komplet), nad jez Lewarowym świeży komplecik z dymówki, niekompletne oskuby gągoła, bielaczka, perkoza dwuczubego i mnóstwo łysek. Wiosna to jak wiadomo okres lęgowy drapoli, w szczególności liczę na krogulce, przez prace leśne oraz inne czynniki przez zimę potraciłem kilka rewirów, obecnie mam ich 6. Z ciekawszych oskubów 2x świergotek drzewny i mój trzeci w kolekcji ś. łąkowy (niestety znowu skubane tylko jedno skrzydło :roll: ), pokrzywnica, Sylvia sp. Phylloscopus sp. (ogon), kolejne sosnówki i mysikróliki. Krótki wyjazd do Danii zaowocował oskubem kuropatwy, a na plażach zebrałem 3 lotki trójpalczatki, lotkę ostrygojada oraz mnóstwo piór głuptaków.
Z martwych ptaków wpadła kawka, samczyk gila, czyż, zięba, samczyk krogulca, myszak.
I to by było na tyle.

kuropatwa

jer

sosnówka

skowronek

droździk

myszak

dymówka

pokrzywnica

bielaczek

droździk, szpak i krogul
_________________
http://www.seciki.pl/sety...a-dj-amigo.html :)
 
     
Nuggetsio 

Wiek: 25
Dołączyła: 04 Wrz 2015
Posty: 38
Wysłany: 2016-05-11, 22:28   

OK, już nie czuję się dowartościowana, macie fajniejsze zbiory :-(

Początek maja:
- sójka. Leżała na łące, wokół odgryzione pióra (czyli ssak), bez jednego skrzydła, bez obu nóg, bez krwi. Nie mam pojęcia, co tu się stało :shock:
- dzisiaj: cierniówka. Myślałam, że piegża, w domu coś zaskoczyło, sprawdziłam. Delikatnie bardziej rude skrzydła, nogi jasnobrązowe, nie czarniawe = cierniówka.

Ptaszek w świetnym stanie, przy pierzeniu, nie ma lewej sterówki nr 6 i prawej nr 5 (czyli jakby znam wygląd całego ogona i tak). Musiał doznać obrażeń wewnętrznych, bo pod czaszką nie widać było krwi (kupię larwy jutro, jeszcze mam czachę puszczyka i kuropatwy do obrobienia), za to po lekkim ściśnięciu krew popłynęła z nosa. Miał podkurczoną jedną nogę i skrzydła (jakiś paraliż z przykurczem?). Co ciekawe, stracił wcześniej 1 palec, widać zrost po nim.

[/quote]
 
     
herbata 

Wiek: 26
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 236
Skąd: żory
Wysłany: 2016-06-04, 12:19   

Witam to czas na raport z maja !
krogulec zaczął coś skubać i się pierzyć, w jego menu był: oskuby 4 kapturki, cierniówka , 6 mazurków, wróbel , 2 bogatka, modraszka, 3 trznadel , 3 makolągwa, 3 kos, 2 śpiewak.
Udało mi się trafić kolejny rewir krogulca lecz tylko z samym samcem który skubał same mazurki a z ciekawszych : pliszka siwa i świstunka leśna.
W Lipnicy Wielkiej u jastrzębia nic ciekawego same gołębie lecz zgubił 2 p-lotki.
Bocian czarny wrócił do gniazda lecz piór zero, tylko zeszłoroczna p lotka. Z martwych ptaków: gajówka ( u mn nowy gat.), potrzos. Na stawach wpadł oskub kokoszki w miarę kompletny.
W Żorach znalazłem lotkę RAROGA, nie jestem pewny czy to dziki ptak ale jest ;) Częsci pustułki leżały koło mojego bloku, niestety tylko sterówka, s lotka i szpony.


 
     
szczyglak05 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 762
Wysłany: 2016-07-04, 11:27   

Hej!
Z góry muszę przeprosić za brak raportów, powód dość prosty- brak czasu. W tym roku odpuszczam sobie pióra, oczywiście zawsze będą się trafiać znaleziska przy okazji obserwacji ptaków, kontroli rewirów drapoli itp. Co nie znaczy, że kończę z kolekcjonowaniem piór ;-) Będę raportował co ciekawsze znaleziska, liczę na was i z niecierpliwością czekam na każdy wasz raport, mam nadzieję, że następny rok będzie dla mnie lepszy, i że uda mi się regularnie wychodzić w teren.

Od ostatniego raportu niewiele się ruszyło, u krogulaszków z ciekawszych dla mnie oskuby świstunek leśnych, makolągwy, 2x samotnik (oba świeże, jeden komplet), podniszczone przez deszcze oskuby lerki i mojego drugiego w kolekcji dzięciołka. Z piór pierzonych kanie, myszaki, jastrzębie, krogulce, puchacz (nadal okrywy :roll: ) , jeszcze przeszukam łąki i miejscówki stawarowo-bielikowe nad zalewami.

W życiówce na dzień dzisiejszy 140gat. samotnik.
_________________
http://www.seciki.pl/sety...a-dj-amigo.html :)
 
     
ararauna

Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 9
Wysłany: 2016-07-06, 17:07   

Ja ostatnio - oskub ogona rudzika. Wiem, że to nic wielkiego, ale bardzo się cieszę. :)
 
     
ararauna

Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 9
Wysłany: 2016-07-06, 17:28   

 
     
Raven

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 117
Wysłany: 2016-07-06, 19:23   

Ale po co piszesz i wstawiasz zdjęcia w oddzielnych postach?
 
     
Nuggetsio 

Wiek: 25
Dołączyła: 04 Wrz 2015
Posty: 38
Wysłany: 2016-07-06, 23:06   

Jak to się stało, że został sam ogon?
 
     
ararauna

Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 9
Wysłany: 2016-07-07, 13:54   

Raven, zarejestrowałam się wczoraj, nie wiedziałam jak dodaje się zdjęcia do postów. Nauczyłam się tego dopiero wtedy, gdy dodałam już post.

Nuggetsio - nie wiem czemu został sam ogon. Tylko to znalazłam pod drzewem.
 
     
ararauna

Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 9
Wysłany: 2016-07-07, 14:19   

Już trochę zaległe komplet zęby - ogon i skrzydło.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Darmowe forum phpBB by Przemo |
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12