Strona Główna

 Użytkownicy  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj Skrzynka
Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze Zbiory
Autor Wiadomość
accipiter 

Wiek: 25
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 57
Skąd: spod Giewontu
Wysłany: 2017-07-30, 18:31   

Witam Szanowne Towarzystwo. Wakacje to okres w roku kiedy piórowo jestem najaktywniejszy więc piszę ten krótki raporcik, mimo że na pióra mało chodziłem z powodu braku czasu. Pokażę ciekawsze znaleziska od początku roku 2017, głównie jednak z lipca.

Na początek tradycyjnie myszaki. Udało mi się zebrać kilkanaście piór lotnych i pewnie reklamówkę okryw. Na zdjęciu zamieszczam kilka ciekawszych. Wiosną pozyskałem dwa martwe osobniki (jednego znalazłem sam na polach, o drugim przy drodze dał mi znać kolega) i z nich macie sterówki. Nawet dość ciekawie ubarwione.





Rzadko poświęcam uwagę krukowatym, ale w tym roku warto było się po nie schylić. Nie będę Was zamęczał fotkami kruków bo zebrałem z nich w lipcu prawie 50 dużych piór lotnych na polach, więc tylko dwie lotki dla zasady. Następnie dwie z kilku lotek czarnowrona, które zbierałem w Niemczech (wykazują cechy leucyzmu), no i na koniec pióra z oskubu leucystycznej wrony siwej. Ta już z Polski :D



Na temat sów nie ma co dużo pisać. To co na zdjęciu. Uszatki, puszczyk i okrywa urala.



No i na koniec mieszanka. Chyba najlepsze znalezisko z lipca-orlik krzykliwy. Dwa większe pióra i kilka okryw, baaardzo ubogo w tym roku w accipitery, bo powynosiły mi się z rewirów no i hit z lutego. W zimie tropiąc jelenie w śniegu po łydki znalazłem zawieszoną na krzaku okrywę a raczej okrywisko z ORŁA PRZEDNIEGO, :super: który zasila moją życiówkę o kolejny gatunek :)



Mam nadzieję że nie zanudzałem. Proszę pisać raporty i powodzenia w terenie.
Pozdrawiam. Hubert oki
Ostatnio zmieniony przez accipiter 2017-08-01, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
REKLAMA

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 117
Wysłany: 2017-07-30, 19:48   

Ostatnio zmieniony przez Raven 2017-08-01, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Raven

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 117
Wysłany: 2017-07-30, 19:48   

accipiter, A skąd wiesz, że to czarnowron? A tak z innej beczki to fajny raport, miło poczytać. Zazdroszczę Ci tych kruków, mnie już od lat pstrykają w nos i gubią same okrywy i s-lotki. Jedyne co się u mnie pierzy to kszyki i nic więcej. Straszną biedę mam w tym roku z pierzem, bo mi się krogulce wyniosły z rewiru, bo jacyś upośledzeni ludzie wycięli w nim drzewa, wiedząc, że one tam były.
 
     
accipiter 

Wiek: 25
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 57
Skąd: spod Giewontu
Wysłany: 2017-08-01, 20:25   

Czarnowron z tego względu, że przez tygodniowy pobyt w Niemczech nie widziałem ani jednej wrony siwej :) sam czarnowron. A co do kruka to w tym roku już chyba nawet się nie schylam po niego. Chyba że chcesz worek pierza haha. No i dziękuję że doceniasz starania ;)
P.S. Sory za te żółtawe zdjęcia. Nie wiem o co chodzi bo na komputerze były normalne.
 
     
herbata 

Wiek: 26
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 236
Skąd: żory
Wysłany: 2017-08-27, 19:47   

Witam wszystkich, czas na krótki raport z sierpnia ;)
Ostatni raporcik zrobiłem jeden dzień za wcześnie i jeszcze 31.07.2017 w rewirze krogulca znalazłem troszkę stary oskub dudka ( u mn nowy gat ) i kilka piór.
W sierpniu nie działo się za wiele, jastrzębie słabiutko gubiły tylko 3 pióra lotne, myszaki troszkę posypały na skrajach lasu. Ale za to udało mi się podnieść trzy sterówki z trzmielojada!

Ciekawsze myszaki.
[/URL]
Ciekawsze

krogulec który skubał dudka
 
     
herbata 

Wiek: 26
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 236
Skąd: żory
Wysłany: 2017-10-14, 12:14   

Witam czas na zaległy raport z września.
Za wiele się nie działo, wokół szkoły pustułka ładnie gubiła. Na stawach nie daleko szkoły bielik zgubił jedną lotkę, kruk, kukułka, myszak i 2 lotki z czajki . W Żorach na gimnazjum troszkę lotnych z pójdźki i ciekawe lotki z kawki.


 
     
herbata 

Wiek: 26
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 236
Skąd: żory
Wysłany: 2018-07-01, 15:24   

Witam wszystkich czas na raport z maja i czerwca.
Dużo nie chodziłem to i też piór mało ale gatunki nawet fajne.
W maju nie daleko Brynka na stawach pierzył się bielik , zgubił 2 piękne lotki i sterówkę. Na łąkach samczyk błotniaka stawowego zostawił dla mnie lotkę.
W połowie czerwca przyjechałem do Lipnicy Wielkiej na kilka dni, tutaj już ciekawiej bo w buczynach ural zgubił 2 sterówki a wyżej w lasach znalazłem zeszłoroczną lotkę trzmielojada.
Jastrzębie nie skubały nic ciekawego ( jedynie 2 krogulce padły ofiarą ) dosłownie same gołębie i drozdy, ale pierzyły się ładnie.
Z martwych ptaków to : puszczyk, czapla siwa, 3 x muchołówka szara. Standardowo pustułki i pójdźka wokół bloków i na placu z gimnazjum ( 6 lat już tą pójdźkę tam obserwuje).
Dziękuje i zachęcam wszystkich do raportu :)




 
     
Palumbus

Wiek: 26
Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 48
Wysłany: 2018-07-03, 19:42   

Mało? Ludzie, gdzie wy żyjecie! ;) Jak ja bym tyle przez rok nazbierała to bym się bardzo cieszyła. Świetny zbiór!
U mnie od wiosny z ciekawszych z Wrocławia lotka puszczyka, trochę z czapli siwych mających niewielką kolonię koło hali stulecia i okrywa Orła przedniego- wyfrunęła z zoo oczywiście. I trup kormorana, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach.
Pod halą stulecia była jeszcze pojedyncza, niewielka okrywa słonki. Razem z nią był sczepiony kawałek brudnej waty i kupka niewielkiego ptaka. Mogła je skądś przynieść jakaś ptaszyna i wykorzystać do budowy gniazda a potem się stamtąd wyrwało, ale i tak to dziwne znalezisko jak na miasto.
 
     
herbata 

Wiek: 26
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 236
Skąd: żory
Wysłany: 2018-08-01, 16:04   

Witam no to czas coś zaraportować z Lipca.
Początkiem Lipca czesałem lasy w Lipnicy Wielkiej i okolicy. Masa wypierzonych piór myszaka, jastrzębia, trzmielojad ( zeszłoroczny ) uszatki i kruków ogólnie nic ciekawego. Ural w tym roku naprawdę zaskoczył i przeniósł się w okolice lasów mojego domu gdzie co nieco zgubił. W połowie Lipca wybrałem się na jeden dzień w okolice bukowiny tatrzańskiej gdzie wpadła s-lotka DZIĘCIOŁA TRÓJPALCZASTEGO ( u mnie nowy gat ) i kilka piór z jarząbka.
Końcem Lipca wybrałem się na tydzień do Pleśnej ( okolice Kołobrzegu ). Tereny piękne, liczyłem na kanie rudą ( marzenie od 8 lat...) lecz niestety nawet okrywy, ale za to udało się zebrać komplet jastrzębia i 2 myszaków. Na bagnach w okolicy Kładna pierzył się bielik i masa żurawia,Na polach bardzo dużo myszaków, udało mi się znaleźć bardzo ciekawego i dużego osobnika ów myszołowa ( zdj niżej ), przez chwilę myślałem że jest to kurhannik bo okrywy jasno pomarańczowe. Martwe ptaki : łozówka ( u mnie nowy gat to już ogółem zs 100), grubodziób, świstunka leśna, gąsiorek.
Dziękuje wszystkim za uwagę i po raz setny zapraszam do raportu !! :)
Pozdrawiam Mateusz.

Tutaj ten ciekawy i duży myszołów:

Ural :

Ciekawsze myszaki i trzmielojad:

Gentilis :

inne:

 
     
herbata 

Wiek: 26
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 236
Skąd: żory
Wysłany: 2018-10-12, 11:40   

Witam czas na bardzo zaległy raport z sierpnia.
Wiele się mnie działo, jedynie myszołowy coś zgubiły i coś z jastrzębi.
Udało mi się znaleźć w końcu środowisko dla orlika krzykliwego ( 30 km od domu), gdzie zostawił 3 pióra lotne ( u mnie nowy gar ). Puszczyk uralski zgubił T1 w ciężkim stanie lecz udało się naprawić.
Na słynnym G4 pójdźka się bardzo fajnie pierzyła wraz z pustułką ;) W Katowicach udało mi się znaleźć albinosa kawki ( żywy ptak ) po krótkim szukaniu w parku wpadło bialutkie p10 ;)
Początkiem października podczas szukania grzybów nie daleko szkoły w Brynku wpadł stary oskub wilgi i puszczyka. Martwe ptaki : sosnówka, muchołówka żałobna
Pozdrawiam zachęcam do raportu !!



kawka albinos
 
     
Raven

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 117
Wysłany: 2018-10-12, 20:37   

herbata, Wątpię, by ta kawka była albinosem. Zapewne było to PG lub leucyzm. Masz jej zdjęcie? Zazrdro takiego piórka oczywiście, unikat, ja mam jedynie jakieś stare lotki od kawek z PG.
 
     
herbata 

Wiek: 26
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 236
Skąd: żory
Wysłany: 2018-10-13, 10:20   

Mam foto, oto i one :

Biała jak kartka papieru.
 
     
Raven

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 117
Wysłany: 2018-10-13, 15:55   

herbata, Słabe te zdjecie, ale przy dziobie kawki widać jakieś resztki czerni, czyli raczej to będzie PG.
 
     
herbata 

Wiek: 26
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 236
Skąd: żory
Wysłany: 2019-08-10, 13:08   

Witam czas na raport z maja, czerwca i lipca.
W maju bielik, który siedzi nie daleko mojej szkoły dość fajnie się pierzył, blisko drogi leżał martwy trzciniak ( u mnie nowy gat ).
Czerwiec już ciekawszy miesiąc. Udało mi się znaleźć 5 rewirów krogulca ( 1 sam samiec ) i 3 jastrzębi.
W rewirach krogulców masa drobnicy z ciekawszych ( to co postanowiłem zabrać ) dz. dużyx3 gąsiorekx2, ciernówkax3, makolągwax2, oknówkax2,skowronekx2, dymówka. U jastrzębi ciekawiej, bo w jednym rewirze wpadł oskub uszatki błotnej ( u mnie nowy gat ), drugi rewir też zaskoczył oskubem lelka dosyć zleżanego ( u mnie nowy gat ), ale udało się go doprowadzić do dobrego stanu. Miejscówka na orlika mnie nie zawiodła, kilka piór wpadło, parka siedziała tak jak rok temu na brzegu lasu ( przypuszczam rewir, ale teren bardzo trudny, stromy, kamienisty i porośnięty jeżyną, co uniemożliwia szukanie pierza jak i gniazda ). Gdy pochodziłem w okolicy znalezionego wcześniej oskubu błotnicy znalazłem świeżo wypierzoną sterówkę z tego gatunku. Teren u mnie nie sprzyja uszatce błotnej, więc bardzo zdziwiła mnie jej obecność.
Lipiec obfity jeśli chodzi o gatunki.
Początkiem miesiąca ural kręcił się w okolicy domu i miejscówki na orlika, gdzie fajnie zgubił okrywy, 2 lotki i sterówkę. Przy większych drzewach i głębiej w las dużo pierzonych piór dzięcioła czarnego, zielonego, kruka, puszczyków, trzmielojada ( sterówka), bocian czarny( stare, ułamane pióro), uszatek, myszaka i jastrzębia.
W połowie lipca jak rok temu na 2 tygodnie pojechałem do Pleśnej ( okolice Kołobrzegu ), gdzie piór nie brakowało. Na polach dużo pierzonych piór z myszaka, żurawia, kani rudej ( alula i pokrywa skrzydłowa, u mnie nowy gat), błotniaka stawowego ( jedno stare pióro samicy ).
W większych lasach znalazłem 2 miejscówki na bielika i jedno gniazdo orlika krzykliwego.
Z oskubów i zgryzów wpadła uhla, lodówka (u mnie nowe gat), siniak, z padłych ptaków makolągwa, pliszka siwa, mazurek, pokląskwa. Wyjazd pod względem piór bardzo udany.
Pod blokami w Żorach sporo piór z pustułki (2 gniazda), w Koszalinie pod jedną z katedr 13 pierzonych piór z pary. Pójdźka na szkole zostawiła mi sporo okryw i jedną sterówkę.
Bardzo dużo pierzonych w tym roku myszaka, pustułki, orlika, bielika,krogulca.
Wpadło mi 6 nowych gatunków, co w sumie daje już liczbę 119 gat do życiówki ( zs ).
Dziękuje wszystkim za uwagę i zapraszam do raportu.
Pozdrawiam Mateusz :)

lelek.

oskub błotnicy.

Bielik.

Jastrzębie.


Bocian czarny, Ural, Trzmielojad, pójdźka, Uszatka błotna.

Tutaj moim zdaniem ciekawsze myszaki.


Masa myszaka.

Pustułka.

Orlik krzykliwy.

Tutaj pierzone Krogulce plus ogryzek z rewirów. Gniazda są oddzielone od siebie obrączkami.

Kania ruda, Kruki, Dz. czarny, Dz. zielony, uszatka, puszczyk, ural, turkawka ( wszystkie pierzone).

Mniejsze: dz. duży, gąsiorek, Pokoląskwa, oknówka, Siniak, Lodówka, Pliszka siwa, Makolągwa, Skowronek.
Ostatnio zmieniony przez herbata 2019-08-10, 13:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
herbata 

Wiek: 26
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 236
Skąd: żory
Wysłany: 2019-08-10, 13:20   

Ciąg dalszy :
Terenowe.

Siniak.

Kania ruda.

Mix Krogula na jednym pniaku.

Błotnica.
 
     
Filipas 
Filipas

Pomógł: 1 raz
Wiek: 24
Dołączył: 17 Gru 2020
Posty: 150
Wysłany: 2020-12-17, 13:21   

:lol: :lol: :lol: :lol: Pięne pióra
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Darmowe forum phpBB by Przemo |
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13