Strona Główna

Użytkownicy  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj Skrzynka
Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze Zbiory
Autor Wiadomość
accipiter 

Wysłany: 2017-07-30, 19:31   

Witam Szanowne Towarzystwo. Wakacje to okres w roku kiedy piórowo jestem najaktywniejszy więc piszę ten krótki raporcik, mimo że na pióra mało chodziłem z powodu braku czasu. Pokażę ciekawsze znaleziska od początku roku 2017, głównie jednak z lipca.

Na początek tradycyjnie myszaki. Udało mi się zebrać kilkanaście piór lotnych i pewnie reklamówkę okryw. Na zdjęciu zamieszczam kilka ciekawszych. Wiosną pozyskałem dwa martwe osobniki (jednego znalazłem sam na polach, o drugim przy drodze dał mi znać kolega) i z nich macie sterówki. Nawet dość ciekawie ubarwione.

Rzadko poświęcam uwagę krukowatym, ale w tym roku warto było się po nie schylić. Nie będę Was zamęczał fotkami kruków bo zebrałem z nich w lipcu prawie 50 dużych piór lotnych na polach, więc tylko dwie lotki dla zasady. Następnie dwie z kilku lotek czarnowrona, które zbierałem w Niemczech (wykazują cechy leucyzmu), no i na koniec pióra z oskubu leucystycznej wrony siwej. Ta już z Polski :D

Na temat sów nie ma co dużo pisać. To co na zdjęciu. Uszatki, puszczyk i okrywa urala.

No i na koniec mieszanka. Chyba najlepsze znalezisko z lipca-orlik krzykliwy. Dwa większe pióra i kilka okryw, baaardzo ubogo w tym roku w accipitery, bo powynosiły mi się z rewirów no i hit z lutego. W zimie tropiąc jelenie w śniegu po łydki znalazłem zawieszoną na krzaku okrywę a raczej okrywisko z ORŁA PRZEDNIEGO, :super: który zasila moją życiówkę o kolejny gatunek :)

Mam nadzieję że nie zanudzałem. Proszę pisać raporty i powodzenia w terenie.
Pozdrawiam. Hubert oki
Ostatnio zmieniony przez accipiter 2017-08-01, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  

REKLAMA

Wysłany: 2017-07-30, 20:48   

Ostatnio zmieniony przez Raven 2017-08-01, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  

Raven

Wysłany: 2017-07-30, 20:48   

accipiter, A skąd wiesz, że to czarnowron? A tak z innej beczki to fajny raport, miło poczytać. Zazdroszczę Ci tych kruków, mnie już od lat pstrykają w nos i gubią same okrywy i s-lotki. Jedyne co się u mnie pierzy to kszyki i nic więcej. Straszną biedę mam w tym roku z pierzem, bo mi się krogulce wyniosły z rewiru, bo jacyś upośledzeni ludzie wycięli w nim drzewa, wiedząc, że one tam były.

accipiter 

Wysłany: 2017-08-01, 21:25   

Czarnowron z tego względu, że przez tygodniowy pobyt w Niemczech nie widziałem ani jednej wrony siwej :) sam czarnowron. A co do kruka to w tym roku już chyba nawet się nie schylam po niego. Chyba że chcesz worek pierza haha. No i dziękuję że doceniasz starania ;)
P.S. Sory za te żółtawe zdjęcia. Nie wiem o co chodzi bo na komputerze były normalne.

Odpowiedz do tematu