Strona Główna

 Użytkownicy  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj Skrzynka
Poprzedni temat «» Następny temat
NASZ KARMNIK
Autor Wiadomość
szczyglak05 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 762
Wysłany: 2012-12-12, 16:02   NASZ KARMNIK

Nastała zima więc czas dokarmiać ptaki, jak to wygląda na moim podwórku;
Mam dwa karmniki w dwóch przeciwległych rogach podwórka oraz studnię na którą sypię karmę. Ptaki raczej jedzą ze studni ( jest spora i mają dobry widok) Na razie nie wiele ich, ale sypię od kilku dni więc zacznie przybywać, karma standardowa mieszanka zbóż i nasion troszkę słonecznika i dwie kulki tłuszczowe. Skład, który na razie towarzyszy przy karmniku to:

Bogatka- dominant (w tym jedna bezogonowa)
Modraszka- dwie nieśmiałe (trzy lata temu miałem około 10)
Uboga- parka (jeden osobnik cały dzień obecny przy karmniku, a drugi przylatuje co około dwie godziny)
Mazurek- przylatujące co jakiś czas stadko.
Trznadel- około 5 (na drzewku obok siedziało całe stado ale tylko kilka się skusiło)
Kowalik 1 (Obok jednego karmnika jest słup od lini elektrycznej, w której szczeliny kowalik wpycha nasiona, po czym przylatuje bogatka i wyjada je )

To na razie tyle, niedaleko karmnika kręci się też dzięcioł duży więc pomyślę też o jakiś orzeszkach. Gile też się pokazują na krzakach, chcę dodać więcej słonecznika dla grubasów i dzwońców, oraz jakąś słoninkę. Dziwi mnie jedno od dwóch lat nie widać żadnej sójki, trzy lata temu za jednym razem naliczyłem 24 ptaki. Był ich taki nalot, że jak wieszałem słoninkę to od razu ją rozszarpywały i zanosiły do lasu. Pełno piór atakowanych przez nie bogatek i pozrywane kulki tłuszczowe, a teraz pustki ani jednej .
_________________
http://www.seciki.pl/sety...a-dj-amigo.html :)
 
     
REKLAMA 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 95
Wysłany: 2012-12-12, 20:14   

 
     
Banny 

Wiek: 26
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 95
Skąd: Strzyżów
Wysłany: 2012-12-12, 20:14   

Ja też mam 2 karmniki, przylatują głównie bogatki, sikory ubogie około 7, modraszki, zięby, dzwońce. Dzisiaj przyleciała samica gołębiarza i niestety wszystkie wypłoszyła.
_________________
Kacper Z.
 
     
szczyglak05 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 762
Wysłany: 2012-12-14, 20:25   

Ostatnio przy karmnikach tłumy, zleciało się sporo trznadli i mazurków, 1-2 wróble i bogatki.
Nic się nie działo ciekawego przez ostatnie dni prócz tego, że kowalik zniknął, ale dzisiaj zaobserwowałem coś ciekawego, patrzałem se z nudów na karmnik (przez lornetkę) Wśród mazurków i trznadli pojawił się dziwny osobnik, na pierwszy rzut oka wyglądał jak mazurek, ale po głębszym przyjrzeniu się widać coś innego. Na głowie miał szarą czapeczkę (jak wróbel) Większy krawat (jak wróbel) budowa szyi podobnie do wróbla, ale wielkość upierzenie tułowia jak u mazurka, nawet ma plamkę na policzku. Pewnie krzyżówka tych osobników, jutro postaram się go wypatrzeć .
_________________
http://www.seciki.pl/sety...a-dj-amigo.html :)
 
     
SylweK 
pierzasty wariat


Wiek: 31
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 566
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2012-12-14, 21:21   

U mnie w karmniku bylo przez pewnien czas pusto, ptaki były bardzo ostrożne i trzymaly sie w bezpiecznej odleglosci od karmnika dopiero dzis nabrały odwagi i przylecialy szalejąc na całego w karmniku i dookoła :-D
jak narazie tylko Bogatki
_________________
only birds
 
     
szczyglak05 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 762
Wysłany: 2012-12-15, 16:15   

O to widać że to często zdarzają się takie anomalie, a miał jakieś inne cechy, niż te które wymieniłem ;-)
_________________
http://www.seciki.pl/sety...a-dj-amigo.html :)
 
     
SylweK 
pierzasty wariat


Wiek: 31
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 566
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2012-12-17, 21:00   

Dzis koło karmnika kręcilo się baardzo dużo Kwiczołów ( był czas Jemiołuszek teraz przyleciały Kwiczoły)
Poza tym przyleciał również Grubodziób
_________________
only birds
 
     
szczyglak05 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 762
Wysłany: 2013-01-20, 12:03   

Szybki raporcik z tego co działo się w karmniku ;-) Działo się niewiele, a zarazem wiele. To znaczy, że sporo ptaków się zlatuje, ale niema zbyt ekscytujących gatunków, trznadle zniknęły kowalik przylatuje, jest nieco więcej wróbli, a mazurków tyle co zawsze. Ale dzisiaj zjawiły się po raz pierwszy sójki, na początek jedna, ale teraz są już trzy ;-)
Dodałem słonecznik- ptaki raczej są za jego rozrzucaniem niż jedzeniem, choć kowalik ostro pracuje nag chowaniem go w szczeliny drzew. Raz był ostro po łuskany przez jakiegoś ,,mocnego dzioba" Ale nie było mnie w domu więc nie wiem co to ;-)
I kilka fotek na studni ;


kowalik i uboga

wróble i mazurki

sójki- na początek jedna nieśmiała

Gdy były trzy to zaczela się impreza
_________________
http://www.seciki.pl/sety...a-dj-amigo.html :)
 
     
SylweK 
pierzasty wariat


Wiek: 31
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 566
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2013-01-22, 13:56   

Hej, natomiast u mnie w karmniku pusto juz od dłuższego czasu i nie wiem dlaczego, wcześniej przez kilka dni były Bogatki teraz zero.
Karmnik wisi nie daleko garazu na samym brzegu altany mniej więcej na wysokości głowy. Z garazu wyjeżdżam raz na jakis zcas czy to ptakom może przeszkadzać ?? raczej wątpie skoro ulice dalej karmnik jest przy samym plocie na krzaku, blisko chodnika a ptaków siedzi tam zawsze pełno.
Możecie mi cos poradzic jak mam zwabic do swojego karmnika ptaki ?
nie wiem przewiesic karmnik w jakies inne miejsce na ogrodzie ? np
_________________
only birds
 
     
szczyglak05 
Administrator

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 762
Wysłany: 2013-01-22, 17:31   

SylweK, Samochód nie powinien płoszyć ptaków, u mnie on codziennie jest wystawiany, a ptaków to nie zniechęca ;-) Przyczyną są często koty, lub zbyt ,,ciasno" usadzony karmnik. Ptaki lubią duo przestrzeni i dobry widok na okolicę, miałem mały karmniczek pewnego sezonu i prawie nic nie przylatywało, gdy pojawił się na studni to mam sporo ptaszków. Właśnie dlatego że mają dobry widok na okolicę i szybciej zareagują na ewentualny atak drapieżnika ;-)
_________________
http://www.seciki.pl/sety...a-dj-amigo.html :)
 
     
SylweK 
pierzasty wariat


Wiek: 31
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 566
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2013-01-22, 19:08   

Karmnik jest duży, ale możliwe że jest tak jak mówisz, czyli za malo przestrzeni, z jednej strony karmnik zasłania ściana garażowa a nie daleko jest płot betonowy, i temu pewnie pusto.
Czyli musze postawić go gdzieś na ogrodzie tak żeby dookoła bylo dużo przestrzeni ;-)
i dobry widok na okolicę. Dzięki :!: :mrgreen:
Jutro zrobie fote jak ten karmnik jest teraz umieszczony więc sam zobaczysz :-)
_________________
only birds
 
     
SylweK 
pierzasty wariat


Wiek: 31
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 566
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2013-01-23, 12:01   

Oto i obiecane foty
TAK BYŁO PRZED:

A TAK JEST PO PRZEWIESZENIU:


Mam nadzieje że teraz jest lepiej, i że ptaki wkońcu zaczną mnie odwiedzać, bo nad moim podwórkiem sporo tej drobnicy przelatuje. Dziś jak karmnik był zdjęty to pojawiły sie 2 Bogatki pokręciły sie zobaczyły ze karmnik zdjęty i sobie poleciały.
_________________
only birds
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Darmowe forum phpBB by Przemo |
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12